MENU

Website is under reconstruction due to migration to another hosting provider! Sorry for inconvenience! Fully featured website will be back soon!

TEMPORARY NATION

  1. Перформанс Temporary Nation Пьотра Вижиковського (PL) та Ехо Хо (DE/CN)

Театр Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3)

19:00

Всесвітній мобільний перформанс – Підспівуй! Танцюй! Міксуй!

Спільне виконання музичної композиції перетворить групу незнайомців у тимчасову спільноту. У перформансі використовуються смартфони як звукові та світлові інструменти. Глядачі стають учасниками виступу, виконуючи танцювальний ритуал, який підкреслює самовіддану співтворчість, спонукає забути про екрани мобільних та реалізує ідею зв’язку, активізуючи тілесні рухи. Робота є результатом співпраці між медіа-художником Пьотром Вижиковським та  міждисциплінарною художницею, композиторкою та виконавицею Ехо Хо.

«Тимчасова нація» – це платформа для організації групових та індивідуальних перформативних сесій. Робота активно залучає аудиторію, яка стає її співавторами за допомогою програми, розробленої для цього дійства. Після встановлення програми смартфони учасників перетворюються на аудіовізуальні ґаджети, що випромінюють світло та звук, якими користувачі можуть керувати за допомогою певних жестів чи хореографії. Спільне виконання непередбачуваної симфонії перетворює групу незнайомих людей у тимчасову спільноту.

«Тимчасова нація» має на меті об’єднати людей, оскільки вистава формується завдяки перетворенню їх смартфонів у мережу мультимедійних інструментів. Фізична активність і жести учасників активують музику і зображення. Таким чином, створюється мультимедійна подія в режимі реального часу. Її остаточна форма, як з точки зору хореографії, так і з аудіовізуальної композиції, залежатиме від кількості учасників, їх динаміки, креативності та вміння працювати разом.

Додаток, що використовується «Тимчасовою нацією», є універсальним з точки зору його використання – його можна запустити поза офіційними подіями, також окремими користувачами. Однак оптимальні результати, що відповідають художнім цілям, досягаються лише тоді, коли програму використовує група користувачів. Учасникам не потрібно знати один одного.

Про авторів:

Ехо Хо (нар.1973) – міждисциплінарна художниця, композиторка та виконавиця. Народилась в Пекіні, живе і працює в Кельні. Її художня практика включає аудіо-відеоінсталяції, звукові арт-інтервенції, інтермедійні виступи. Хо заново винайшла найдавніший традиційний китайський струнний інструмент «Gu Qin», перетворивши його на «Slow Qin» і дозволивши йому стати бездротовим інтерфейсом для управління цифровим музичним програмним забезпеченням комп’ютера. Її роботи експонувались на міжнародному рівні в Художньому музеї Хе Сяннінга в Шеньчжені, Центр-А у Ванкувері, ISEA 2010 Німеччина, ZKM Какрлсруе. Вона була співробітницею міждисциплінарної «Вищої школи мистецтв і наук» Берлінського університету мистецтв. З 2007 по 2013 рік була доценткою в Медіа академії медіа-мистецтв Кельна та викладала в області звукових та електронних носіїв інформації. 
Пьотр Вижиковський (нар. 1968) працює з відео, мультимедійний перформансом, фотографією, веб-проектами, інсталяцією та екранізаціями в публічному просторі. Використовуючи сучасні прийоми, художник розглядає процес цифрової трансформації реальності та виникнення віртуальних світів. Його відеороботи також поєднують дослідження медіа з його документальним характером. Після 2000 року робота Вижиковського стосувалася тем на перетині життя та політики, аналізуючи вплив засобів масової інформації на ці сфери (співпраця з українським художником Іллею Чічканом). Відео Beta Nassau (1993) знаходиться в колекції MoMA, Нью-Йорк. Художник отримав першу премію на Міжнародному фестивалі медіа-мистецтв WRO’95 та другу премію WRO’97. Він також був номінований на перше видання “Премія Фонду Deutsche Bank”, співорганізованим Національною галереєю мистецтв “Захента” у Варшаві.